Čínská astrologie, čínské horoskopy, rady, typy a zajímavosti

Základy bydlení podle Feng Shui

autor článku: čínský horoskop, JOB

Koupelna: Nikdy nenechávejte dveře ani prkénko na záchodě otevřené. Element vody je velmi silný a má tendence přitahovat energii, kterou odvádí pryč. Používejte nerezové doplňky, bílý nábytek, tlumené neutrální barvy. Nikdy nepoužívejte svíčky. Napětí mezi ohněm a vodou způsobuje problémy ve vztazích.

Ložnice: Nohy postele nesmí mířit přímo do dvěří. To narušuje spánek a vede k rozpadu vztahů. Nad hlavou nesmíte mít trámy, nosníky nebo překlady. Pokud ano, můžete jejich negativní energii přesměrovat například povlečením s výraznými pruhy, které bude vůči trámům v kolmém směru. Milostný vztah podpoří dvě červené svíčky nebo předměty z červeného skla. Pokud použijete zrcadla, postel by se v nich nikdy neměla odrážet.


Obývací pokoj: Pohovka by měla být orientována tak, abyste se z ní mohli dívat ke dveřím nebo k oknu. Nikdy ne zády. Pomoct si lze i malým trikem se zrcadlem zavěšeným na zeď. Střed místnosti by měl být prázdý, aby energie mohla volně proudit. Nábytek má mít oblé hrany, vhodné jsou měkké doplňky, teplé a příjemné barvy. Pokud nemáte krb s ohništěm, nahraďte jej čtyřmi velkými svícemi, které vytvoří obdobu domácího krbu.


Kuchyně a jídelna:
V této části domu jsou ideální tlumené barvy i osvětlení. Kulatý stůl symbolizuje kreativitu a dovršení, pokud však máte hranatý, stačí jej oživit kulatými podložkami nebo kulatou mísou s ovocem, kterou postavíte doprostřed. Zrcadlo nad stolem bude odrážet hojnost vaší tabule. Židle nesmí bránit v procházení a vždy by jich měl být sudý počet.


Pracovna: Kovové kancelářské potřeby, kovové zvonkohry a obrázky krajiny podpoří ve vaší pracovně element kovu a země, které jsou pro úspěšnou práci třeba. Hodí se sem i mísa s oblázky, čerstvé květiny nebo pokojové rostliny. Krystal křišťálu na pracovním stole zlepší vztahy v podnikání. Stůl by opět neměl být zády ke dveřím. Celou místnost udržujte v pořádku bez zbytečných věcí. Knihy a šanony na stole či na podlaze totiž vedou ke stagnaci energie.

Tohle bylo pár základních zásad, na co si dát během úprav v bytě nebo domě pozor. Příště se s Čínským horoskopem podíváme na Feng Shui umění, barev a rostlin, případně na pět osobnostních typů podle elementů.
 

 
 

Partnerská shoda
podle čínského horoskopu
„pán a sluha“

Vaše znamení:

Jaký je Váš element?

Váš Feng Shui element o vás prozradí informace o vaší osobnosti, síle, předpokladech a potřebách. Objevte je!

Zadejte Vaše datum narození:


Co znamená?

Více o Feng Shui »

BAGUA

 

Přejeďte po mapě a objevte Feng Shui v daných oblastech.

Feng Shui