Čínská astrologie, čínské horoskopy, rady, typy a zajímavosti

Čínský horoskop a poznání: Podzim v čínské medicíně

autor článku: čínský horoskop

Podzim nás zastihl v plné síle. Dny se zkracují, venku je chladno, mlhy, déšť a mrazíky už nás nemohou překvapit. Horoskopy/Astro TV vám prozradí, co bychom měli dělat, abychom si udrželi zdraví i v nadcházejícím období.

Již staří Číňané věděli, že podzim je obdobím naplňování a dozrávání. Příroda se pomalu utišuje a stahuje do sebe, aby se připravila na nadcházející zimu, a proto by měl i člověk v tomto období jít více do sebe, aby si chránil svou energii, zdraví i duševní klid a zmírnil vliv ostrého podzimního vzduchu.

Nejdůležitějším orgánem, který bychom si v nadcházejícím období měli chránit a posilovat, jsou plíce. Jestliže si nevytvoříme dostatečné zásoby energie, hrozí nám častá nachlazení, infekce horních cest dýchacích a později v zimě také průjmová onemocnění a potíže se zažíváním.

Vládnoucím prvkem následujícího období je kov, co se těla týče, řídícím orgánem jsou plíce a k nim tvoří párový orgán tlusté střevo. Ne nadarmo se říká, že právě zde (v tlustém střevě) sídlí imunita každého z nás. Na podzim se energie stahuje dovnitř a dolů, stejně jako se příroda chystá na zimu,  měli bychom i my omezovat své aktivity, chránit a doplňovat svou energii a soustředit se přitom především na plíce a tlusté střevo.

Chuť, která charakterizuje podzim, je kyselá. Svírá a stahuje energii dovnitř, pomáhá chránit tělo před únikem energie a tělních tekutin, posiluje oslabené trávení, podporuje vstřebávání. Ideální je kombinace kyselé a sladké. Samozřejmě musíme zvolit kvalitní potraviny. Měli bychom vybrat takové, které se vyznačují silnější chutí, energeticky bohaté, například kysané zelí, jablka, šípky, pórek, drobné červené fazole. S přicházející zimou zařazujeme do jídelníčku více hořkých a slaných potravin.


Kyselá chuť prospívá zejména lidem rozptýleným, se sklony k častým změnám nálad a názorů, není však příliš vhodná u nemocí šlach, vazů, svalů, nebo u stavů vlhkosti jako jsou pocity tíže, problémy s vnímáním, či takzvané dlouhé vedení. Opatrní bychom také měli být v případě zácpy a u uzavřených lidí.
Jaké další potraviny bychom si pro následující podzimní období měli vybírat? Rozhodně nám prospějí všechny druhy octů, jádra citrusových plodů, semena citronů a grepů, dále pórek, chléb z žitného kvásku, ostružiny, borůvky, maliny, hrozny, olivy, mango, rajčata, jablka, rýže, naklíčené obilniny.  Výraznější svíravou chuť nám může poskytnout také zelený čaj, ostružinové listí a trnky.
Na podzim podporujeme tekutiny plic, což posiluje energii a ochraňuje proti útokům větru a chladu. Můžeme použít houby, které pomohou plicím vyloučit škodliviny a jsou vhodné zejména u dlouhodobé zácpy.
Pokud v našem organismu převládá sucho, které se projevuje například suchým nosem, kůží, svěděním nebo nadměrnou žízní, je vhodné jíst sójové výrobky, tofu a tempeh, kroupy a ječmen, ořechy a semínka, med, ječný slad, vejce a v případě horka též vepřové maso, ústřice a kraby, mléko a mléčné výrobky, hrušky a mořské řasy. Pokud jsou přítomny oba tyto faktory, sucho i chlad, neužíváme extrémně chladné potraviny, syrovou zeleninu, mléko a mléčné výrobky, protože ty zahleňují a stravu je nutno vyvážit a ohřát.


Potraviny, které chrání plíce, jsou především pikantní chuti. Je však nezbytné je používat pouze v malém množství. Jídelníček si můžete doplnit pikantním kořením, cibulí, česnekem, tuřínem, zázvorem, křenem, zelím nebo pálivou ředkví. Pomohou vám rozptýlit stagnující hleny. Tkáň a tekutiny plic podporují houby, mořské řasy, lněné semínko, kořen proskurníku. U častého nachlazení je potřeba posílit energii plic, vhodná je rýže, sladká rýže, oves a vločky, mrkev, brambory, zázvor, česnek, ječný slad a kořen lékořice.

Plíce jsou v kontaktu s vnějším prostředím prostřednictvím vzduchu, který dýcháme. Stav plic se odráží na stavu pokožky, nosu a hrdla. Emoce spjatá s plícemi je smutek. Stahuje, blokuje směrem dovnitř, může způsobit stažení plic, stažené dýchání pak může narušit vznik energii a její přístup k dalším orgánům. Proto je důležité nezadržovat smutky, ventilovat je, zjistit a uvědomit si jejich příčinu.


Zvolit si správný druh stravy pro každé období je pro naše zdraví velmi důležité. Pokud člověk neprožívá jaro na jaře, škodí játrům a to v létě způsobuje poruchy zapříčiněné chladem. Pokud si neprožije léto v létě, škodí srdci a na podzim bude mít návaly horeček, které se zhorší uprostřed zimy. Pokud si neprožije podzim, bude spálena energie plic, což vyvolá kašel, dušnost a v zimě průjmy. Pokud se nepřizpůsobí zimě, oslabí si ledviny a na jaře bude mít potíže s pohybovým aparátem, bolesti beder a impotenci.
 

 
 

Partnerská shoda
podle čínského horoskopu
„pán a sluha“

Vaše znamení:

Jaký je Váš element?

Váš Feng Shui element o vás prozradí informace o vaší osobnosti, síle, předpokladech a potřebách. Objevte je!

Zadejte Vaše datum narození:


Co znamená?

Více o Feng Shui »

BAGUA

 

Přejeďte po mapě a objevte Feng Shui v daných oblastech.

Feng Shui