Čínská astrologie, čínské horoskopy, rady, typy a zajímavosti

Čínský horoskop radí, jak si udržet zdraví na jaře

autor článku: čínský horoskop, JOB

Chcete být zdraví po celé jaro? Čínská medicína má zaručené rady, co udělat, abyste své zdraví nejenom posílili, ale i udrželi pro další období roku. Čínské horoskopy se s vámi o ně podělí. Získejte co nejvíc energie!

Podle tradiční čínské medicíny vládne jaru prvek dřevo, který úzce souvisí s játry a žlučníkem. S dřevěnou energií je spojena emoce vzteku, kyselá chuť a vítr, který je zvláště pro jarní období nebezpečný a patogenicky škodlivý. Proto jsou na jaře četná nachlazení z ofouknutí, záněty spojivek, záněty středního ucha, silné bolesti hlavy přerůstající v migrény ve spánkové oblasti, dále senné rýmy, alergie a astmata, která sice souvisí s pyly v ovzduší, ale z hlediska čínské medicíny jde především o oslabení přirozené obranyschopnosti těla a napadení větrem.


Podřízeným orgánem dřevěných jater je žlučník. Játra řídí šlachy a velké klouby, jejich stav se ukazuje v očích nebo na nehtech. Stačí si vzpomenout na charakteristické zažloutnutí bělma u pacientů nemocných žloutenkou. I drobné skvrnky a žilky na očích mohou dlouho dopředu indikovat vážná onemocnění žlučníku a jater.


Zdraví vašich jater však může být ohroženo i zevnitř, takzvaným vnitřním větrem. Jedná se o patologii, kterou může vyvolat nerovnováha mezi orgány, nebo silné emoce vzteku a hněvu, ať už jsou potlačované nebo ne. Mezi časté duševní problémy způsobené nerovnováhou energie jater patří deprese a nespavost. Vnitřní vítr může vyvolávat také závratě, zatmívání před očima a hučení v uších.


Mezi další známé patologie způsobené nesprávnou funkcí tohoto orgánu patří potíže s ohýbáním končetin, svalové křeče, dřevěnění končetin. Játra mají rovněž vliv na suchost kůže a některé kožní problémy, spolu s plícemi zodpovídají za sílu a kvalitu nehtů a vlasů. Žlučník může nést pro změnu zodpovědnost za časté opakující se gynekologické problémy u žen, svědění, výtoky a pocit diskomfortu v intimní oblasti.


Abychom se přizpůsobili jarnímu období, které je velmi vhodné pro detoxikaci organismu, měli bychom dodržovat několik následujících opatření: Nepít kávu, alkohol, nejíst ostrá jídla, dostatečně odpočívat a spát. Pro pročištění jater je dobré každý den žvýkat rozemletá semena ostropestřce, který má výrazné regenerační účinky nejen u vážně nemocných s jaterními chorobami.


Pokud máme podezření na žlučníkové kameny, nebo trpíme častými bolestmi žlučníku zejména po jídle, můžeme aplikovat i následující léčbu z lékárny našich předků. Stačí si každý den na lačno vzít polévkovou lžíci za studena lisovaného olivového oleje s pár kapkami citronu. Zhruba po třech až čtyřech týdnech bychom se tak měli úplně zbavit písku a žlučníkových kamenů a celkově si pročistit organismus. Dieta, ze které v jarním období vyškrtneme těžká smažená a tučná jídla a místo nich zařadíme sezónní zeleninu v čerstvém i dušeném stavu, může našemu zdraví rovněž velmi prospět.
 

 
 

Partnerská shoda
podle čínského horoskopu
„pán a sluha“

Vaše znamení:

Jaký je Váš element?

Váš Feng Shui element o vás prozradí informace o vaší osobnosti, síle, předpokladech a potřebách. Objevte je!

Zadejte Vaše datum narození:


Co znamená?

Více o Feng Shui »

BAGUA

 

Přejeďte po mapě a objevte Feng Shui v daných oblastech.

Feng Shui