Čínská astrologie, čínské horoskopy, rady, typy a zajímavosti

Rok vodního Draka v čínském horoskopu

autor článku: čínský horoskop

Rok 2012 patří podle čínského horoskopu vodnímu Draku. Začal 23. ledna a trvat bude do 9. února 2013. Zajímá vás, co nás v tomto roce čeká a nemine? Čínské horoskopy.cz pro vás připravily zajímavý článek o roku vodního Draka.

„Jsem neuhasitelný oheň, střed veškeré energie.
Udatné, statečné, hrdinské srdce.
Jsem pravda a světlo, panuji nad mocí a slávou.
Má přítomnost rozptyluje tmavá mračna.
Jsem povolán k tomu, abych podroboval osudy.
Jsem Drak.“

Rok Draka je v Číně tradičně hodně slaven, jednak proto, že je považován za šťastný, jednak je Drak považován za nejmocnější zvíře z celého zvěrokruhu. Vedle Fénixe, Tygra a Želvy navíc patří k bájným zvířatům, která byla součástí nejstarší astrologie. Tato zvířata byla spojena se čtyřmi hlavními světovými stranami a se čtyřmi základními živly. Drak představoval spojení s východem a s živlem dřevo.

Podle dnešní čínské astrologie je Drak pátým znamením čínského zvěrokruhu, který se skládá celkem ze dvanácti zvířecích znamení. Drak vládne nadpozemskou silou počátečního impulzu, je startem a začátkem, symbolem znovuzrození a čerstvé síly. V Číně vždy reprezentoval vládu a moc. Navíc představuje úspěch a štěstí. Rok vodního Draka by tudíž měl přinést štěstí nám všem.

Symbolicky se mluví o letu Draka k nebesům a jeho klesání k zemi. Jeho energie působí na zemi, ve vzduchu, ale i pod zemí, o tak mocnou energii se jedná. Drak je navíc moudrý, díky tomu může letošní rok podporovat moudrá rozhodnutí, růst vědomí, vzdělávání a individualizaci.

V čínských textech je drak nejčastěji popisován tak, že má hlavu buvola, čenich osla, oči garnáta, rohy jelena, tělo hada pokryté rybími šupinami a nohy fénixe. V pařátech obvykle svírá perlu jako symbolický odraz jeho nadpřirozených sil. Často bývá také zobrazován v doprovodu bouře a deště, pohybuje se jako vichřice nebo blesk a je stejně mocný a nepředvídatelný.

A jaký význam má živel voda, který ovlivní letošní rok Draka? Prvek voda je tradičně považován za jeden z nejsilnějších. Má obrovskou destruktivní sílu, ale zároveň je i prvkem životodárným. Bez vody by přece nebyl život. Voda vládnoucí roku 2012 přináší inteligenci, komunikaci a pohyb. Do našeho života by měla vnést hloubku, smysluplnost a rozvoj intuice.

V letošním roce nastává konec falešných proroků, slepých vývojových větví ve vědě, zastaralých postupů a nefunkčních řešení v technologických ale i dalších oblastech. Tento rok představuje významný krok pro nás všechny. Budeme totiž nuceni odhodit nefunkční řešení a myšlenky a dívat se na svět v širších souvislostech. Tato doba přerodu nám pomůže vykročit do budoucnosti s nezkaleným pohledem.


Co nás čeká v roce Draka?


Po klidném a oddechovém roce kovového Zajíce přijde vodní Drak velkolepě, bouřlivě a se vší slávou. Bude to energeticky velmi silný rok, který podpoří vše nové a vznikající a otřese nahlodanými základy starého a nefunkčního. Budou navazovány nové vztahy, jak přátelské, tak partnerské nebo pracovní.

Vše, co zasejeme v tomto roce do úrodné půdy a s čistým srdcem, má šanci na dlouhý a plodný život. Naopak vše zastaralé a bez budoucnosti se bude urychleně ubírat směrem k rozkladu. Šanci udržet se mají jen hodnotné a dobře fungující projekty, činnosti a vztahy. To se týká vědy, hospodářství, ekonomie, mezinárodních vztahů, politiky, ale i přírodních dějů na naší planetě.

Drak nás láká k tomu, abychom odhodili veškerou obezřetnost a opatrnost a vydali se vstříc novým odvážným a velkorysým projektům. Nezkrotný a nezdolný duch Draka povyšuje každou událost do nadlidských rozměrů. V tomto vznětlivém a výbušném roce je však moudré nepřeceňovat své schopnosti, protože skutečnost není tak růžová, jak může na první pohled vypadat.

Lidé v Orientu považují tento rok za slibný a přízni¬vý pro uzavírání manželství a rození dětí, s odvahou se pouštějí do nové práce ne¬bo obchodu, neboť rok přináší majetek, bohatství a štěstí. Je to však také doba, kdy je třeba mírnit své nadšení a raději všechno dvakrát promyslet, než se do něčeho po hlavě vrhnete. Toto znamení je totiž natolik silné, že umocňuje úspěchy stejně jako neúspěchy.
 
Rok Draka je spojován s velkými událostmi, objevy, činy a velkými osobnostmi. Je však důležité uvědomit si, že díky tomuto znamení budou všechny události, příznivé i nepříznivé, přicházet v mohutných vlnách. Je to období, které se vyznačuje mnohými překvapeními a mocnými přírodními úkazy. Elektrizující a energií nabitá atmosféra vytvářená mocným Drakem ovlivní v tomto roce každého z nás.


Lidé ve znamení Draka

Narodit se ve znamení Draka bylo v Číně považováno za mimořádný dar a štěstí. Lidé narození v tomto znamení si do kolébky vkládají dlouhověkost, pohodu a bohatství. Velmi moudrý a vzdělaná Drak létá vysoko v oblacích. Jeho vize předstihnou o velký kus ostatní, detaily mu ale velmi často uniknou.  Dokáže navrhnout řešení, které vám vyrazí dech a může změnit i svět, jeho naivnost lze však často nazvat hloupostí.

Drak oplývá silou, zdravím i energií. Ke svému okolí přistupuje otevřeně, není malicherný. Osobnost narozená ve znamení draka je inovativní, podnikavá, temperamentní, sebevědomá, ale bývá také domýšlivá a vznětlivá. Drak představuje v čínském zvěrokruhu svobodného ducha. Veškerá omezení odmítá, kreativita je pro něj podstatou života. Je schopen prudkých vznětů a dá se snadno strhnout.

Drak je nádherné a okázalé stvoření. Všechno dělá ve velkém. Své nadání, myšlenky a ambice chce okamžitě předvést svému okolí a vdechnout jim život. Máloco jej přitom dokáže zastavit. Díky tomu, že je přesvědčený o své pravdě a že se nebojácně postaví každé velké výzvě, bývá téměř vždy úspěšný, jako by to byla otázka nevyhnutelnosti. A může jít o povolání, stejně tak jako o osobní život.


Zrozenci Draka umějí být úspěšní v každém povolání, do kterého se vrhnou. Pokud se věnují velkým věcem, dosáhnou svého cíle. Bohužel se tak stane i tehdy, pokud se věnují nelegálním nebo nebezpečným činnostem. Co se týká lásky, jsou draci velmi milováni, sami však milují jen zřídka. Zoufalství z nenaplněné lásky jim nic neříká.  Drak je ohnivá osobnost, která často spálí vše, co jí stojí v cestě.


Co se týče zdraví, jsou lidé ve znamení Draka obdařeni tuhým kořínkem. Jinak by také oheň ze svého vzrušujícího života neunesli. Mohou však mít zdravotní problémy způsobené nadměrným stresem. Ať už jde o deprese, bolesti hlavy nebo vysoký tlak, mohou se těchto problémů zbavit, pokud dají na cestu meditace, odpočinku a pravidelné relaxace.
Ve vztazích k ostatním znamením si Drak dobře rozumí s Krysou a Hadem. Ten dokonce dokáže zlomit Hadovu pýchu svým smyslem pro humor a přilákat Draka svou zvláštní tajuplnou krásou. Co se lásky a obchodu týče, je pro Draka ideálním partnerem Opice. Mocný Drak a lstivost Opice se potřebují navzájem a jsou si toho dobře vědomi. Mezi nevhodná znamení patří z hlediska čínského horoskopu Tygr a Pes, kterým by se měl Drak raději klidit z cesty.
 

Roky Draka:
02/19/1904 - 02/03/1905 (Dřevo), 02/03/1916 - 01/22/1917 (Oheň), 01/23/1928 - 02/09/1929 (Země), 02/08/1940 - 01/26/1941 (Kov), 01/27/1952 - 02/13/1953 (Voda), 02/13/1964 - 02/01/1965 (Dřevo), 01/31/1976 - 02/17/1977 (Oheň), 02/17/1988 - 02/05/1989 (Země), 02/05/2000 - 01/23/2001 (Kov), 01/23/2012 to 02/09/2013 (Voda).

Slavní lidé narození ve znamení Draka:
Salvador Dali, Sigmund Freud, Tom Jones, John Lennon, Ringo Starr, Rihanna, Orlando Bloom, Shakira, Haley Joel Osment, Jamie Campbell Bower, Courtney Cox, Keanu Reeves.
 

 
 

Partnerská shoda
podle čínského horoskopu
„pán a sluha“

Vaše znamení:

Jaký je Váš element?

Váš Feng Shui element o vás prozradí informace o vaší osobnosti, síle, předpokladech a potřebách. Objevte je!

Zadejte Vaše datum narození:


Co znamená?

Více o Feng Shui »

BAGUA

 

Přejeďte po mapě a objevte Feng Shui v daných oblastech.

Feng Shui