Čínská astrologie, čínské horoskopy, rady, typy a zajímavosti

Čínský horoskop přináší Feng Shui rady pro měsíc říjen

autor článku: čínský horoskop, JOB

Feng Shui radí: V říjnu noste opál

Říjnový kamenem je opál, klenot vzbuzující sympatie a soucit, podporující tok čistých myšlenek a důvěry. Legenda praví, že římský císař Konstantin nosil opál v koruně právě proto, že věřil, že jeho světlo v temnotě ochrání císařskou moc. Ještě starší pověsti dokonce tvrdí, že osoba, která nosí opál, se může stát neviditelnou.

V legendách z orientu je opál kamenem věrnosti a čisté lásky. Podle evropských tradic přináší nositeli štěstí a naději. Ať už opál přináší úlevu pocuchaným nervům nebo dokonce naději a lásku, je to jistě velmi zvláštní kámen, který by měly nosit nejen osoby narozené v tomto měsíci, ale i my všichni ostatní.


Feng Shui pro zdraví: Pozor na sladké!
 

Na podzim má většina z nás tendenci cpát se sladkým. Je to jednak proto, že tělo cítí nadcházející zimu a hodlá se na ni dostatečně připravit, jednak v našem evropském jídelníčku ubývá dostatek čerstvého sladkého letního ovoce. To proto ty čokolády a čokoládové tyčinky.
 

Je jasné, že rafinovaný cukr příliš organismu neprospívá. Proto je důležité, doplnit tělu “sladkost” jiným způsobem. Nejlepší je přirozená sladkost. Zkusit můžete například včelí med, který je nejen přírodním sladidlem, ale i skvělým lékem na nejrůznější neduhy.
 

Výborný dezert bez zbytečných kalorií lze připravit z jablek, medu a oříšků. Stačí vykrojit jádřince, nacpat jablka směsí z medu a ořechů, zabalit je do alobalu a 15 minut zapékat v troubě. Olizovat se budou i vaše děti. Zkuste to!
 

 

Feng Shui vašeho domova: Opatrně s předměty z cest 

Přivezli jste si z letní dovolené nějaký krásný suvenýr například na zeď? Koupili jste si netradiční masku, obraz, stoličku nebo jiný zajímavý prvek do vašeho bytu? To byste ale měli zbystřit pozornost. Můžete si totiž značně ublížit.
 

Svou sílu totiž mají všechny, a nejenom ty magicky vyhlížející, předměty. Váš životní prostor velkou měrou určuje vaše konání. A protože jedna věc souvisí s druhou, může se vám velmi lehce stát, že si do bytu nepřinesete jen suvenýr, ale také spoustu negativní energie, která se promítne do všech oblastí vašeho života.
 

Každá, i zdánlivě malá a neškodná cetka, totiž obsahuje energetický otisk místa jejího původu, ale i umělce, který ji vytvořil. Díky tomu může takový suvenýr sabotovat vaše Feng Shui. Pokud chcete takový předmět opravdu umístit do svého bytu, měli byste jej nejprve očistit od všech špatných energií.
 

Jak na to? Nejprve zformulujte jasný záměr ve své hlavě s cílem očistit konkrétní předmět od zbytkových energií. Pak zapalte několik tyčinek ze santalového dřeva nebo předmět “vykuřte” sušenou šalvějí. Bez ohledu na metodu, kterou zvolíte, by měl kouř vždy prostoupit čistěný předmět. Díky tomu získá váš suvenýr energizující náboj místo toho, aby váš byt zaplavoval negativní energií.

A pamatujte. To, co si přivezete z vaší dovolené, by měly být hlavně krásné vzpomínky na hezké časy. Cokoliv dalšího by mělo být důkladně očistěno, než to zabere místo, ve vašem prostoru i životě.

 

 
 

Partnerská shoda
podle čínského horoskopu
„pán a sluha“

Vaše znamení:

Jaký je Váš element?

Váš Feng Shui element o vás prozradí informace o vaší osobnosti, síle, předpokladech a potřebách. Objevte je!

Zadejte Vaše datum narození:


Co znamená?

Více o Feng Shui »

BAGUA

 

Přejeďte po mapě a objevte Feng Shui v daných oblastech.

Feng Shui