Čínská astrologie, čínské horoskopy, rady, typy a zajímavosti

Jak vznikl čínský horoskop

autor článku: čínský horoskop

Jen málokdo z nás ví, že čínský kalendář je pravděpodobně nejstarší na světě. První zmínky o tomto kalendáři jsou staré pět tisíc let. Historicky první kalendář byl sestrojen v roce 2637 před n. l. Jak praví stará legenda, tak jej vytvořil Žlutý císař Huang Di. V asijských státech se používá dodnes společně s Gregoriánským kalendářem. Využívají ho státy jako Čína, Japonsko, Taiwan a Korea. Je odvozený od pohybu měsíce. Ne nadarmo se mu říká kalendář lunární. Měsíc je považován v těchto zemích za silnější těleso než slunce. To spočívá v tom, že podle tohoto kalendáře má měsíc na naše aktivity větší vliv než slunce. Měsíc je mocný, protože od něj se odvíjí příliv a odliv moří. Asijské státy od tohoto magického tělesa odvodili celý kalendář. Orientovali se podle něj zemědělci, aby dosáhli co nejvyšší úrody. Nepotřebovali k tomu ani nejrůznější meteorologické způsoby. Někdy je také označován jako kalendář zemědělský. Nejde však jen čistě o lunární záležitost, ale obsahuje také prvky solárního kalendáře.

Rok čínského kalendáře je tvořen dvanácti měsící, stejně jako kalendář tvořený ze slunce. Měsíce však mají buď 29 nebo 30 dnů a dohromady tvoří 354 až 355 dní. Den v lunárním kalendáři trvá 24 hodin, 50 minut a 28 sekund. Aby se vyrovnal kalendář lunární se solárním, jsou do něj přidávány tzv. doplňkové měsíce. Tato aktivita je v Číně velmi populární, protože obyvatelům států, které se řídí tímto kalendářem, je vyplácena za třináct měsíců. Kalendář si však stále uchovává dvanáct měsíců. Doplňkový měsíc se označuje stejným číslem, tedy jako dvanáctý měsíc. Po vložení tohoto měsíce má lunární rok 384 až 385 dnů.

Čínský rok začíná obvykle na přelomu ledna a února. Každý rok je ve znamení přiřazeného zvířete, podle čínského zvěrokruhu. Lidé věří, že tato zvířata jsou kalendáři souzená a že byla vybrána bohem. Tato jména se pak neustále opakují v následujícím pořadí: myš, buvol, tygr, králík, drak, had, kůň, ovce, opice, slepice, pes, prase. V některých oblastech byla upřednostňována jiná zvířata a tak se můžeme mnohdy setkat s jiným pojmenováním zvířat. Jednalo se například o rozdíly v pojmenování mezi obyvately měst a vesnic. Příkladem je například, že ovce podle některých skupin může být označována jako beran nebo koza. Tato zvířata se neustále opakují v intervalu pěti let. Kombinují se také s další periodou a ta je pětiletá. Je tvořena dřevem, ohněm, zemí, kovema vodou. Výsledek tedy tvoří šedesátiletý cyklus čínského kalendáře. Poté se v kalendáři střídá náboj Yang a Yin.

 Tak jako každý kalendář, tak i ten čínský má své horoskopy. Tento horoskop funguje na principu, že každý rok je vždy ve znamení jednoho zvířete. Vaše znamení zjistíte podle toho v jakém roce jste se narodili.
 

 
 

Partnerská shoda
podle čínského horoskopu
„pán a sluha“

Vaše znamení:

Jaký je Váš element?

Váš Feng Shui element o vás prozradí informace o vaší osobnosti, síle, předpokladech a potřebách. Objevte je!

Zadejte Vaše datum narození:


Co znamená?

Více o Feng Shui »

BAGUA

 

Přejeďte po mapě a objevte Feng Shui v daných oblastech.

Feng Shui