Čínská astrologie, čínské horoskopy, rady, typy a zajímavosti

Čínský horoskop představuje: Spaní podle feng-šuej

autor článku: čínský horoskop, JOB

Spánek patří mezi základní lidské potřeby. Aby byl co nejkvalitnější, měli byste respektovat určité zásady. Čínský horoskop vám poradí, jak k problematice správného spaní přistupuje stará čínská filosofie feng-šuej.

Zařiďte si svou ložnici tak, aby v ní proudila ta správná energie, díky které se každé ráno probudíte odpočatí. Podle feng-šuej by měla být ložnice co nejdál od vstupních dveří do bytu nebo do domu. To abyste se v ní cítili v bezpečí. Postele rozhodně nedávejte přímo pod okna z toho stejného důvodu. Zrcadla v ložnici umisťujte jen s největší opatrností. Podle zásad feng-šuej byste se v žádném případě neměli vidět v zrcadle, když ležíte. Jinak se připravíte o klidný spánek a pohodové probuzení.

Zvláštní kapitolou je podle tohoto čínského učení postel sama o sobě. Nohy vašeho lůžka by neměly směřovat ke dveřím, protože to je podle čínských tradic klasická úmrtní poloha, která by vám ložnici zamořila špatnou energií. Pelest má naopak vždy směřovat ke stěně, abyste si tak vytvořili oporu a zázemí pro klidný spánek.  Vyvarujte se ukládání různých věcí pod postel. Zabráníte tím totiž volnému pohybu energie a nebudete se po spánku cítit dostatečně odpočatí. Pokud máte společnou postel s vaším partnerem, nepořizujte si oddělené matrace, ale jen jednu společnou. Jinak podle feng-šuej hrozí, že rozdělíte váš vztah.

Pokud se chcete opravdu dobře a nerušeně vyspat, měli byste z ložnice odstranit veškerou elektroniku. Žádné počítače, televize, ani mobily nebo budíky k vaší posteli nepatří. Taktéž byste v ložnici neměli mít žádné květiny. Především by však to neměly být suché květy a dekorace nebo kytky se špičatými listy, protože ty vyvolávají stagnace energie. Rovněž se nedoporučuje věsit nad postel žádné těžké obrazy, police s knihami nebo světla, protože to může vyvolávat pocit ohrožení.

Co se týče barev, hodí se podle feng-šuej do ložnice spíš barvy tlumené a tmavší, které vytvářejí pocit stability a klidu. Ideální je modrá i černá. U mladších párů se doporučuje tyto barvy oživit červenými, oranžovými nebo růžovými doplňky, které povzbudí sexuální apetit.  Podobně je to i s barvami povlečení. Drobné doplňky byste měli dávat do páru, abyste prohloubili porozumění mezi vámi a vaším partnerem.
 

 
 

Partnerská shoda
podle čínského horoskopu
„pán a sluha“

Vaše znamení:

Jaký je Váš element?

Váš Feng Shui element o vás prozradí informace o vaší osobnosti, síle, předpokladech a potřebách. Objevte je!

Zadejte Vaše datum narození:


Co znamená?

Více o Feng Shui »

BAGUA

 

Přejeďte po mapě a objevte Feng Shui v daných oblastech.

Feng Shui